Acro Yoga

İçimdeki çocuğun en sevdiği oyun, Acro Yoga!

Öncelikle şunu söylemeliyim ki, bu alanda kısıtlama yok ve başlamak için geçmişte spor deneyiminizin olması ya da olmamasıyla ilgilenmiyor.

Siz yeter ki isteyin ve doğru bir eğitmen ile olun. O zaman çok keyifli vakit geçirebilir ve rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Hatta bir süre sonra yaratıcılığınızı ortaya koyarak yeni akışlar bile geliştirebilirsiniz.

Acro Yoga karşılıklı güven ve kendini bırakma halinde neler yapılabileceğinin güzel bir örneğidir. Tek vücut haline gelen flyer ve base anlaşması, konuşmayla değil hareketlerin dili ile gelişiyor. Deneyim ettiğiniz her hareket bir sonraki ile birleşerek bir akışa dönüşüyor. Yaptıkça ve yapabildiğinizi gördükçe pozların imkansız olmadığını görüyorsunuz. Dolayısıyla sizi bir nevi zen zihnine itiyor ve kendinizle yüz yüze gelmeniz için de bir araç oluyor.

Bu hayatta güvendiğiniz kaç kişi var bilmiyorum ama pratik esnasında pozlara girebilmek için Acro Yoga eğitmeninize güvenmek durumundasınız:) Belki oyun oynarken kendinizden başka birine güvenmenin ne demek olduğunu tekrar keşfedeceksiniz belki de  ipin ucunu kaçırıp kendinizi fazla bırakacaksınız. Bunu bilmiyoruz ama emin olun ki en sonunda nerede durmanız gerektiğini öğrenmiş olacaksınız. Dolayısıyla güven duygusunu çalıştırmak için de ideal bir pratik diyebiliriz. Nitekim günümüzde çoğu insan hayatta yaşadığı olumsuz deneyimler nedeniyle birine güvenmeye yabancılaşıyor ve kontrolü elinden hiç bırakmıyor.

Bu tip sorunsallar nedeniyle insan birlikten güç ve keyif almanın ne demek olduğunu gitgide unutuyor ve kendi kabuğunu daha çok kalınlaştırıyor. Halbuki enerjiler birleşince muazzam bir akış çıkıyor ortaya. Bunu da ancak pratikte kalarak çözebiliriz sanırım. Mesela nehrin ortasında örülmüş bir duvar düşünün… Belki suyun akması için duvarı tek vuruşta yıkamayabiliriz ama bir çatlak açabilirsek suyun kuvveti de bize destek çıkar ve ikinci, üçüncü belki dördüncü vuruşta duvar yıkılır. Nasıl ki su özgürce akmak için duvarın aşınmasına ve yıkılmasına yardımcı oluyorsa bizim içimizden gelen enerji de açığa çıkmak için kabukları kırmamıza yardımcı olacaktır. Yeter ki bunun için bir yol açalım.

Sevgiler,

Denemeye ne dersin?

Keşfet / Güçlen / Dönüş

Acro Yoga

AcroYoga, akrobasi ve yoganın birleşimidir. Güç, esneklik, denge, güven, güven ve somutlaşmış bilgiyi erişilebilir ve eğlenceli bir şekilde geliştirir.

Terapötik

Terapötikler fiziksel ve duygusal stresi bırakmakla ilgilidir. Daha net ve rahat olma amacı ile terapötik uçuş, masaj veya duygusal keşif içerebilir.

İçerik

  • Akış
  • Eğlence
  • Cesaret
  • Odak
  • Denge
  • Güven
  • Esneklik
  • Döngü
  • Bırakmak
  • Bağlanmak

Özel Ders için